Следи нѐ
To Top

Џ. К. Роулинг потврди дека работи на два нови романи

Авторката на популарниот серијал книги за малиот волшебник Хари Потер, Ј.К. Роулинг, на својот налог на твитер објави дека во моментов работи на два нови романи.

Роулинг нагласи дека едниот роман ќе биде објавен под нејзино име, а вториот под псевдонимот Роберт Галбрајт.

реклама

На прашањето на еден нејзин обожавател кога ќе излезе новиот роман, Роулинг кусо одговори, „Работам на него (буквално)“.

Таа информира дека почнува со пишување секое утро во 6 часот, но нагласи дека не е сигурна која од двете книги ќе биде прва објавена.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Шоубиз

 • Почина актерката Милена Дравиќ

  Актерката Милена Дравиќ почина ноќеска во Белград на 79 години, по тешко боледување, јави Танјуг. реклама

  Информативна Редакцијадекември 25, 2016
 • Нова венчавка во британското кралско семејство

  Принцезата Јуџинија, внука на британската кралица Елизабета Втора, денеска во замокот Виндзор ќе го каже судбоносното „да“ покрај Џек Бруксбенк, со...

  Информативна Редакцијадекември 25, 2016
 • Најавен холограм-настап на Ејми Вајнхаус

  Обожавателите на починатата пејачка Ејми Вајнхаус, која почина 2011 година, на 27-годишна возраст, ќе можат да ја видат повторно на концертна...

  Информативна Редакцијадекември 25, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.