//
Следи нѐ
To Top

Џ. К. Роулинг потврди дека работи на два нови романи

Авторката на популарниот серијал книги за малиот волшебник Хари Потер, Ј.К. Роулинг, на својот налог на твитер објави дека во моментов работи на два нови романи.

Роулинг нагласи дека едниот роман ќе биде објавен под нејзино име, а вториот под псевдонимот Роберт Галбрајт.

реклама

На прашањето на еден нејзин обожавател кога ќе излезе новиот роман, Роулинг кусо одговори, „Работам на него (буквално)“.

Таа информира дека почнува со пишување секое утро во 6 часот, но нагласи дека не е сигурна која од двете книги ќе биде прва објавена.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Шоубиз

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: