//
Следи нѐ
To Top

Адријана Лима откри како „ги топи“ килограмите додека спие

Бразилската манекенка Адријана Лима (35), за која многумина сметаат дека го има едно од најубавите тела во светот, и натаму „жари и пали“ по модните писти, а на неодамна оддржаната ревија на „Викторијас Сикрет“ во Париз уште еднаш покажа дека на нејзината градба можат да и позавидат и некои многу помлади колешки.

Убавата Бразилка неодамна откри како успева да ја оддржи својата линија.

реклама

Адријана јаде шест оброци на ден, вежба исто толку пати неделно, а од многу одамна е познатата и како голем вљубеник во боксот.

Но, манекенката откри и волшебна напивка која ја пие пред спиење за согорување на килограмите.

Тоа е пијалак од леќа, која е богата со протеини, и го забрзува метаболизмот.

– Леќата  ја мешам со млеко од коноп и мед и напивката ја пијам топла или студена, зависно од расположението, откри славната убавица.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 30, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 30, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 30, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: