//
Следи нѐ
To Top

ОД ДЕНЕС НА РАСПУСТ: Учениците ќе одмараат до 18-ти јануари

За околу 270.000 ученици, од кои 188.000 основци и 80.000 средношколци, денеска е последниот училишен ден од првото полугодие на 2016/2017 година.

Зимскиот распуст ќе трае до 18 јануари 2017 кога ќе продолжи наставата.

реклама

Во учебната година треба да има 180 работни денови, а со оглед на тоа дека во оваа повеќе празници се во работни денови, зимскиот распуст е пократок за еден ден, појаснуваат во Министерството за образование и наука.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: