fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОЖАР ВО ЦЕНТАР: Изгоре дел од сервис за плински уреди зад „Дрводекор“ (ФОТО)

ФОТО: МИА

Вести

ПОЖАР ВО ЦЕНТАР: Изгоре дел од сервис за плински уреди зад „Дрводекор“ (ФОТО)

Во пожарот што избувна денеска околу девет часот зад „Дрводекор“ во центарот на Скопје, изгореа делови од магацин на сервис за вградување плински уреди и од барака со канцеларија.  

Ѕвонко Томевски, командант на бригадата за противпожарна заштита на град Скопје, за МИА за изјави дека во пожарот нема повредени лица.

– Пожарот е локализиран и во тек е расчистување на локацијата. Во пламен беше кровната конструкција, а противпожарните екипи интервенираа брзо. Дојавата за пожарот беше во 9 часот и 15 минути, а е изгаснат за десетина минути, изјави Томевски.

133508114 133508118 133508119 133508127
<
>

Во гаснењето на пожарот беа вклучени осум противпожарни возила.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.