fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Топла облека за бездомните лица во прифатилиштето во Момин Поток

Вести

Топла облека за бездомните лица во прифатилиштето во Момин Поток

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, по повод новогодишните празници денеска ќе го посети Пунктот за бездомници на Црвен крст во Момин Поток и ќе им подели подароци со топла облека на 50-те корисници на пунктот.    

Пунктот за бездомници на Црвен крст на град Скопје, кој функционира веќе осма година, нуди повеќе услуги за лицата кои немаат свој дом и има за цел да овозможи тие да ги остварат основните човекови права и да се реинтегрираат во општеството.

Пунктот е финансиски поддржан од Град Скопје и повеќе компании и граѓани. Заради студениот бран, од утре пуктот ќе биде отворен 24 часа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.