//
Следи нѐ
To Top

ПРВО, ПА МАШКО: Првото бебе во 2017 е родено во 04:15 часот

Првото бебе во Скопје во 2017 година е машко, родено рано утринава во 04:15 часот во Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир.

Бебето е тешко 3 килограми и 400 грама и долго 53 сантиметри. Тоа е првородено дете на мајката Нуредини Рамадан Хикмет (1991), соопшти Регионалниот центар за управување со кризи.

реклама

Традиционално се очекува првото бебе и мајката да ги посети градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: