Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ: Пијан пилот се онесвестил во кабината

Занимливости

ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ: Пијан пилот се онесвестил во кабината

Мирослав Гронч (37), пилот во авиокомпанијата „Санвинг“, е уапсен во саботата пред да полета од Канада бидејќи во крвта му откриле три пати повеќе од дозволената доза алкохол. 

Вработените во компанијата забележале дека пилотот се однесува чудно, а потоа се онесвестил во кабината, кратко време пред да се случи летот на авионот што требало да полета од Канада за Мексико.

Откако се онесвестил во кабината, персоналот на авионот повикал полиција.

Патниците во авионот сметаат дека пилотот треба да биде обвинет за обид за убиство на 105 лица.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.