//
Следи нѐ
To Top

ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ: Пијан пилот се онесвестил во кабината

Мирослав Гронч (37), пилот во авиокомпанијата „Санвинг“, е уапсен во саботата пред да полета од Канада бидејќи во крвта му откриле три пати повеќе од дозволената доза алкохол. 

Вработените во компанијата забележале дека пилотот се однесува чудно, а потоа се онесвестил во кабината, кратко време пред да се случи летот на авионот што требало да полета од Канада за Мексико.

реклама

Откако се онесвестил во кабината, персоналот на авионот повикал полиција.

Патниците во авионот сметаат дека пилотот треба да биде обвинет за обид за убиство на 105 лица.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 2, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 2, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 2, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: