Поврзи се со нас

Популарно.мк

НОВОГОДИШНО ФИЈАСКО: Мараја Кери се посрамоти пред публиката во Њујорк

Настани

НОВОГОДИШНО ФИЈАСКО: Мараја Кери се посрамоти пред публиката во Њујорк

На еден од најспектакуларните дочеци на Нова година, на Тајмс Сквер во Њујорк, пејачката Мараја Кери имаше чест да ги отпее нејзините два најголеми хитови. 

Но, поради технички причини Мараја се збуни и отпеа погрешен текст.

Тогаш сите сфатија дека станува збор за пеење на плејбек. Во позадина се слушаше еден текст, додека Мараја пееше друг.

Пејачката сфати што се случува, не сепак не се откажа. На крајот од настапот се извини.

И така, Мараја, веднаш по новогодишната ноќ стана главна тема на Интернет.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.