//
Следи нѐ
To Top

Жените најчесто ги изневеруваат своите партнери со помлади мажи

Едно истражување во кое учествувале 11.000 жени, покажува дека дури за 70 отсто од нив изјавиле дека најважно е љубовникот со кого го изневеруваат сопругот да биде млад.

Со други зборови, 70 отсто од неверните жени бараат помлади љубовници.

реклама

Некои од испитаничките признале дека се во среќни и добри брачни однсои, но причина за неверство се желба за промени во сексуалниот живот или недостиг на редовен секс.

Во приказната влегува млад маж кој освен што е на врвот на сексуалната моќ, прави жените да се чувствуваат помлади, посакувани, женствени и во основа подобро.

Некои од испитаничките признале дека со денови по средбата со помлад љубовнк се чувствуваат среќно и исполнето и дека тоа позитивно влијае на квалитетот на нивниот брак.

Во случај да се прашате за колку помлад маж се работи, просекот е 34 години.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Љубов

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: