fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За новогодишните празници во Скопје 19 сообраќајки со 10 повредени

Вести

За новогодишните празници во Скопје 19 сообраќајки со 10 повредени

За новогодишните празници во Скопје се случиле вкупно 19 сообраќајни несреќи во кои се повредени 10 лица.

Според евиденцијата на СВР Скопје, на новогодишната ноќ се случиле четири сообраќајки во кои телесно се повредени четири лица.

Во следните два дена од продолжениот новогодишен викенд се регистрирани уште 10 сообраќајни несреќи во кои се повредени шест лица.

Поради сторени сообраќајни прекршоци, казнети се вкупно 77 возачи на моторни возила.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.