//
Следи нѐ
To Top

За новогодишните празници во Скопје 19 сообраќајки со 10 повредени

За новогодишните празници во Скопје се случиле вкупно 19 сообраќајни несреќи во кои се повредени 10 лица.

Според евиденцијата на СВР Скопје, на новогодишната ноќ се случиле четири сообраќајки во кои телесно се повредени четири лица.

реклама

Во следните два дена од продолжениот новогодишен викенд се регистрирани уште 10 сообраќајни несреќи во кои се повредени шест лица.

Поради сторени сообраќајни прекршоци, казнети се вкупно 77 возачи на моторни возила.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: