//
Следи нѐ
To Top

Несекојдневна нарачка од пицерија стана хит на Фејсбук

Пица-ресторанот „Филејс Чипи“ прими необична нарачка, кој стана хит на социјалните мрежи.

Имено една девојка со нарачаната храна, побарала и доставувачот да „помине до аптека“ и да и купи лекови.

реклама

– Дали можете, ве молам, да застанете во аптека и да ми купите лекови за настинка, ќе ви дадам пари. Нарачувам храна само за да добијам лекови, многу сум болна, напишала несреќната девојка во дополнителниот коментар со нарачката.

Ресторанот ја сподели необичната нарачка на Фејсбук со фотографијата на лековите кои доставувачот ги купил. Фотографијата за кусо време собра илјадници лајкови, а доставувачот стана херој на денот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 3, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 3, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 3, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: