//
Следи нѐ
To Top

Фрлени 150 тони сол низ сообраќајниците во Скопје

Екипите на зимската служба на Град Скопје од почетокот на снежните врнежи фрлиле 150 тони сол низ градските сообраќајници и на критичните точки, односно на сите мостови, клучки, надвозници, подвозници и високите зони во градот.

Како што информираат од Град Скопје, зимската служба будно ја следи состојбата и интензивно се расчистува на терен.

реклама

Градот Скопје препорачува возачите да возат внимателно и да се придржуваат на условите на коловозите. Апелираат до граѓаните, куќните совети и сопствениците на деловните објекти да се придржуваат до законската обврска за чистење на снегот од приодите до нивните објекти.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: