fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Фрлени 150 тони сол низ сообраќајниците во Скопје

Вести

Фрлени 150 тони сол низ сообраќајниците во Скопје

Екипите на зимската служба на Град Скопје од почетокот на снежните врнежи фрлиле 150 тони сол низ градските сообраќајници и на критичните точки, односно на сите мостови, клучки, надвозници, подвозници и високите зони во градот.

Како што информираат од Град Скопје, зимската служба будно ја следи состојбата и интензивно се расчистува на терен.

Градот Скопје препорачува возачите да возат внимателно и да се придржуваат на условите на коловозите. Апелираат до граѓаните, куќните совети и сопствениците на деловните објекти да се придржуваат до законската обврска за чистење на снегот од приодите до нивните објекти.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.