//
Следи нѐ
To Top

Папата Франциско им честиташе Божиќ на православните христијани

Папата Франциско им честиташе денеска на верниците од православните христијански цркви Божик по Јулијанскиот календар „во духот на братска љубов“.

Поглаварот на Римокатоличката црква упати честитка од Апостолската палата за време на обраќање до верници на Плоштадот Св. Петар.

реклама

Папата исто така ги поздрави и сите учесници во традиционалната костимирана поворка долж централните улици на Рим по повод Богојавление.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: