Поврзи се со нас

Популарно.мк

Играла исти бројки речиси три децени и освои џекпот

Занимливости

Играла исти бројки речиси три децени и освои џекпот

На Канаѓанката Олга Бено и се исполни сонот и освои џекпот од 5,3 милиони канадски долари (3,9 американски долари) играјќи ги истите лото-броеви речиси три децении.

Бено од Нова Шкотска истите броеви ги игра од 1989 година. Кога ги видела извлечени броеви на телевизија не поверувала дека ја освоила главната награда. Се уверила во информацијата откако во медиумите повторно ги видела извлечените броеви.

Таа посочи дека парите добро ќе и дојдат, бидејќи пред десет години и е дијагностициран рак и морала да ја продаде куќата поради трошоците за лекување.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.