//
Следи нѐ
To Top

Во Кина снимено мистериозно животно (ВИДЕО)

Во руралниот дел на Кина пред неколку дена е снимено мистериозно суштество, кое очевидците го опишуваат како мешавина на коњ и елен.  

Необичното животно е забележано кај езерото Еби во близина на кинеската граница со Казахстан.

реклама

Лондонски „Дејли Мирор“ објави дека ова не е прв случај да биде видено вакво необично животно, потсетувајќи дека едно било фатено во 2004 година и примерок од деговата ДНК бил испратен на анализи,

Експертите оценуваат дека станува збор за животно во сродство со еленот од типот Вапити и дека денес постојат само околу 110 примероци на овој необичен животниски вид.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: