Поврзи се со нас

Популарно.мк

Што се случува кога ќе фрлите врела вода во воздух на минус 30 степени (ВИДЕО)

Видео

Што се случува кога ќе фрлите врела вода во воздух на минус 30 степени (ВИДЕО)

Босанецот Горан Слишковиќ во своето родно село Доњи Луг изведе еден трик, со што стана хит на социјалните мрежи.

Да се фрли врела вода во воздух на температура од минус 30 степени Целзиусови, не е нешто ново. И други луѓе претходно го извеле тоа, но секогаш е атрактивно за гледање.

Првиот кој го започна овој своевиден предизвик беше метеорологот Ерик Холтаус.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.