//
Следи нѐ
To Top

Почина Мики Јевремовиќ

Српскиот пеач Мики Јевремовиќ почина денеска, на 75-годишна возраст.

Тој почина во Белград, после куса и тешка болест, јави српскиот весник „Вечерње новости“. Пејачот на 27 декември претрпе мозочен удар.

реклама

Последните неколку дена тој ги мина во болница, во коматозна состојба.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: