//
Следи нѐ
To Top

ВО СЕЗОНА НА ГРИП: Три видови намирници што помагаат во борбата против грипот

Постојат намирници што може да ги користиме во исхраната, а при тоа да бидат превенција за грипот. 

Тоа најпрво се лукот и кромидот што содржат моќни антивирусни состојки.

реклама

Ако ги почувствувате првите симптоми на грип, повеќепати во текот на денот додадете свеж лук или кромид во оброците.

Шумското овошје исто така го зајакнува имунитетот и помага во борбата против вирусот, а тука се и зачините како куркумата, каранфилчето, циметот, ѓумбирот и анасонот што се добро познати по нивните антивирусни својства.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: