//
Следи нѐ
To Top

Ескорт девојки и момчиња – нов хит на Инстаграм

Девојките и момчињата, кои работат како „придружници“, станаа нов хит на Инстраграм, откако почнаа да објавуваат фотографии на кои го прикажуваат богатството што го стекнале со својата „работа“. 

Како што објави лондонски „Дејли Мејл“, овие девојки и момчиња се фалат со фотографии од викенди и одмори на егзоточни локации, а не се срамат ниту да ги прикажуваат подароците што ги одбиваат од своите клиенети.

реклама

Покрај високите суми за своите услуги, овие девојки, од некои себе си е опишуваат како „модерни куртизани за релаксација и дискретни дружби“, често добиваат и луксузни подароци.

Ебигејл Харт од Лондон на Инстаграм се пофали со купче банкноти од по 50 долари, наведувајќи дека станува збор за бонус. Ева Родргиез од Париз, пак, под фотографијата од скапоцени подароци напиша: „Ништо подобро од широкоград маж“.

Но, со своите заработки и зигелд на се фалат само девојките. На Инстаграм се почесто се среќаваат и фотографии на „ескорт“ мажи.

Така Италијанецот со корисничко име Игорџиголо под својата фотографија се пофали дека е „елитен хетеросексуален машки придружник за жени“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 14, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 14, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 14, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: