Поврзи се со нас

Популарно.мк

Ескорт девојки и момчиња – нов хит на Инстаграм

Занимливости

Ескорт девојки и момчиња – нов хит на Инстаграм

Девојките и момчињата, кои работат како „придружници“, станаа нов хит на Инстраграм, откако почнаа да објавуваат фотографии на кои го прикажуваат богатството што го стекнале со својата „работа“. 

Како што објави лондонски „Дејли Мејл“, овие девојки и момчиња се фалат со фотографии од викенди и одмори на егзоточни локации, а не се срамат ниту да ги прикажуваат подароците што ги одбиваат од своите клиенети.

Покрај високите суми за своите услуги, овие девојки, од некои себе си е опишуваат како „модерни куртизани за релаксација и дискретни дружби“, често добиваат и луксузни подароци.

Ебигејл Харт од Лондон на Инстаграм се пофали со купче банкноти од по 50 долари, наведувајќи дека станува збор за бонус. Ева Родргиез од Париз, пак, под фотографијата од скапоцени подароци напиша: „Ништо подобро од широкоград маж“.

Но, со своите заработки и зигелд на се фалат само девојките. На Инстаграм се почесто се среќаваат и фотографии на „ескорт“ мажи.

Така Италијанецот со корисничко име Игорџиголо под својата фотографија се пофали дека е „елитен хетеросексуален машки придружник за жени“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.