Поврзи се со нас

Популарно.мк

МИЛИОНЕРКА ПОРАДИ ЈУТУБ: Ева Гатовски прави неколку милиони долари годишно од креативни видеа

Сцена

МИЛИОНЕРКА ПОРАДИ ЈУТУБ: Ева Гатовски прави неколку милиони долари годишно од креативни видеа

Дваесет и двегодишната Американка, Ева Гатовски стана милионерка заработувајќи пари од нејзините видео објави на Јутјуб.

Кога пред пет години почнала да снима видеа и да ги објавува на нејзиниот канал на Јутјуб, „MyLifeAsEva“, Гатовски планирала да заработи пари со кои ќе покрие дел од студиите по новинарство, но, не ни претпоставувала, дека тоа ќе прерасне во „бизнис“ од кои може солидно да заработива.

Својот „интернет бизнис“ Ева го започнала пред пет години кога почнала да води моден блог на кој објавувала коментари и по некое видео. Набрзо дознала дека подоходовно ќе и биде доколку својата активност ја префрли на Јутјубм па така и го формирала каналот „MyLifeAsEva“.

Првиот чек што го добила од Јутјуб бил на сума од 20 долари, кои ги потрошила на вечера.

Нејзиниот канал на Јутјуб денес има над 7,5 милиони следбеници, што досега и донесе заработка од неколку милиони долари.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.