//
Следи нѐ
To Top

Турски готвач стана хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Деновиве на социјалните мрежи се шири видео запис на младиот турски готвач Нусрет Ѓокче, на чии вештини, изглед и став малкумина можат да одолеат.

Ѓокче стекна својата светска слава, кога по бројот на прегледи на неговите слики на „9-ГАГ“ го надмина и Бруно Марс.

реклама

На Инстаграм тој има милион следбеници, а неговите видеа имаат речиси еднаков број прегледи.

Ѓокче веќе подолго време и е познат на турската јавност поради својот ланец елитни ресторани, каде ѕвездите од турскиот џет-сет се редовни посетители.

Тој има над 400 вработени, а неговото богатство, како што пишуваат турските медиуми, се проценува на неколку милиони.

Во една прилика, тој изјави дека работи 18 часа дневно и дека никогаш не земал слободен ден.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 14, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 14, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 14, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: