//
Следи нѐ
To Top

СИН ПОНЕДЕЛНИК: Денеска е најдепресивниот ден во годината

Луѓето гледаат на јануари на два начина: За оптимистите, тоа е нов почеток, а за оние другите – тоа е месец исполнет со непријатности и тоа најмногу поради денешниот датум – 16 јануари, кој се смета за најдепресивен ден во годината.

Датумот е „одреден“ од страна на психологот Клиф Арнал.

реклама

Причините за депресијата се целосно објективни. Досега сите сме си ги прекршиле нашите новогодишни ветувања за промени. Телото ни е изморено од декемвриско-јануарските гозби, а паричниците ни е страв и да ги отвориме.

Освен тоа, утрата се многу мрачни, а сонцето кое и онака излегува подоцна, потоа тешко се пробива низ облаците, поради што имаме недостиг од витамин Д.

Тоа што денеска е понеделник не внесува никаква посебна ведрина и надеж.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 16, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: