//
Следи нѐ
To Top

Јастози, ракчиња, сладолед и калифорниски вина на менито на официјалниот ручек во чест на Трамп

Откако ќе положи заклетва како претседател на САД, Доналд Трамп ќе присуствува на традиционалниот официјален ручек во Конгресот, во чест на новоизбраниот шеф на државата.

Менито ќе вклучува јастози во шафран сос, говедско во сос од темно чоколадо и ракчиња. За десерт ќе има чоколадно суфле и сладолед од ванила и вишни. Со сето ова, ќе се служат вина од Калифорнија.

реклама

На ручекот се поканети семејствата на Трамп и на потпретседателот Мајк Пенс, лидерите на Конгресот, членови на Врховниот суд и други видни политичари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 18, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 18, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 18, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: