//
Следи нѐ
To Top

ТРИБИНИТЕ ПОЛНИ: Голем број Македонци ги бодрат ракометарите во Мец (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Повеќе од 7 дена илјадници македонски навивачи се присутни во францускиот град Мец каде се игра Светското првенство во ракомет.

За време на натпреварите кога игра Македонија трибините се полни, а според бројките Македонија има помногубројна поддршка. На трибините има публика која пристигна од Македонија, а има и фанови кои доаѓаат од околните држави, но и жители на Франција.

реклама

ТРИБИНИТЕ ПОЛНИ: Голем број Македонци ги бодрат ракометарите во Мец (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Според симпатизерите, во градот ја нема атмосферата која се создаваше на претходните големи натпреварувања, но тие се во ист ритам на трибините. Во Мец нема фан-зона каде може навивачите да се собираат пред средбите и да слават по победите. Но, тоа не е причина „македонската фаланга“ гордо да го брани македонскиот тим.

Инаку, Македонија досега има остварено две победи против екипите на Тунис и Ангола, а вечерашниот натпревар не е одлучувачки, но носи повеќе бодови за искачување на табелата и директен дуел за третото место.

Во продолжение погледнете дел од фотогалеријата на македонските навивачи:

31971354610_934e0921d6_k 32348396005_a8ca54215a_k (1) 31933104900_94833a9dad_k 32190486911_9abde72243_k 32310120125_325124be3a_k 32159594602_83b967b2a1_k (1) 31581413893_e8377a98bd_k
<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ракомет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: