//
Следи нѐ
To Top

Уште еден моден дизајнер одби да ја облекува Меланија Трамп

Том Форд е еден од повеќето модни дизајнери, кои одбија да работат за Меланија Трамп, идната прва дама на САД, а сега на тоа реагираше и самиот американски претседател Доналд Трамп.

– Ме замолија да ја облекувам Меланија уште пред неколку години и јас одбив. Не се вклопува во моите визии, изјави модниот креатор за списанието „Вју“, додавајќи дека на американските претседателски избори гласал за Хилари Клинтон, противничката на Трамп.

реклама

– Првата дама би требало да носи достапна облека, со цена поприфатлива за просечните Американки и облека што е произведена во нашата земја. Мојата облека се изработува во Италија и е многу скапа. Мислам дека првата дама треба да ги претставува сите луѓе, изјавува сега тој за „Ел“.

Секако, Трамп не остана рамнодушен, па во емисијата „Фокс и пријателите“ категорично ги негираше овие наводи.

– (На Меланија) не и се допаѓа неговата облека, дизајнот. Ниту пак јас сум негов фан, рече Трамп.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 20, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 20, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 20, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: