//
Следи нѐ
To Top

МЕЛАНИЈА ВООДУШЕВИ: Погледнете го првиот танц на претседателот Доналд со првата дама на САД (ВИДЕО)

Сите очи вчеравечер беа вперени кон Белата куќа каде се случи инаугурацијата на 45. претседател на САД, Доналд Трамп, а потоа и свечениот инаугурациски бал и првиот танц на Доналд и Меланија Трамп кој помина и подобро од очекуваното.

Трамп ги поздрави гостите до зборовите „Сега почнува забавата“ додека Меланија не ја тргаше широката насмевка од нејзиното лице.

реклама

Првата дама на САД, Меланија Трамп одбра млад и делумно непознат дизајнер кој порано работел за модната куќа Каролина Херера да го создаде нејзиниот неверојатно елегантен бел фустан со совршени додатоци кој и прилегаше подобро од што и да е.

Ќерката на Трамп, Иванка Трамп, носеше креација на Каролина Херера и ги собра воздишките од присутните.

Новиот американски претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија Трамп денот на инаугурацијата го прославија со голем бал на кој честа да го отворат секако им припадна ним.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 21, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 21, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 21, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: