//
Следи нѐ
To Top

Данскиот принц и подари на сопругата остров вреден десет милиони долари

Данскиот принц Фредерик на сопругата Мери за нејзиниот 45-ти роденден ја изненади со посебен подарок, јавија австралиските и британските медиуми, прецизирајќи дека купил остров за кој платил десет милиони долари и го нарече Мери.

Извор близок на данското кралско семејство рече дека се работи за остров во Тасманија.

реклама

Мери е од Австралија и многу е поврзана за татковината и поради тоа Фредерик сакал тоа да биде едно од островите кои припаѓаат на Тасманија, островска австралиска сојузна држава

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 24, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 24, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 24, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: