//
Следи нѐ
To Top

Данскиот принц и подари на сопругата остров вреден десет милиони долари

Данскиот принц Фредерик на сопругата Мери за нејзиниот 45-ти роденден ја изненади со посебен подарок, јавија австралиските и британските медиуми, прецизирајќи дека купил остров за кој платил десет милиони долари и го нарече Мери.

Извор близок на данското кралско семејство рече дека се работи за остров во Тасманија.

реклама

Мери е од Австралија и многу е поврзана за татковината и поради тоа Фредерик сакал тоа да биде едно од островите кои припаѓаат на Тасманија, островска австралиска сојузна држава

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: