Поврзи се со нас

Популарно.мк

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА: Двајца повредени во судар на три возила во скопски Аеродром

Вести

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА: Двајца повредени во судар на три возила во скопски Аеродром

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што денеска на пладне се случи во Скопје.

Од МВР информираат дека сообраќајната несреќа се случила во 12 и 05 часот на крстосницата од булевар „Јане Сандански“ и „Кузман Косифовски Питу“ меѓу три возила марка мерцедес, опел и пежо, сите со скопски регистарски ознаки.

Увидот е во тек, а од МВВ наведуваат дека засега имаат информации за повредени две лица кои се префрлени на Ургентен центар

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.