Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Две киви дневно за подобар имунитет и повеќе енергија

Магазин

Две киви дневно за подобар имунитет и повеќе енергија

Киви претставува едно од омилените овошја на нутриционистите бидејќи релативно мала количина од ова овошје обезбедува доволно хранливи вредности како што е на пример витаминот Ц, што е особено важен за имунитетот и ни помага да ги избегнеме настините и грипот. 

Само едно киви со средна големина (75 грамови) содржи 50,2 милиграми витамин Ц и ја задоволува дневната потреба на организмот за овој витамин.

Овој витамин исто така е важен и за здравиот изглед на кожата, бидејќи го поттикнува создавањето на колаген.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.