//
Следи нѐ
To Top

Мадона посвојува уште две деца од Малави

Американската поп-ѕвезда Мадона поднесе барање во Малави за посвојување на уште две деца, соопшти портпаролот на судот.

– Судот разгледува дали Мадона може да ги посвои тие две деца, изјави тој.

реклама

Мадона лично го поднела барањето за посвојување во главниот град на Малави.

Пејачката во 2008 година во таа земја посвои едно момче, а подоцна и неговата родена сестра.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: