Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мадона посвојува уште две деца од Малави

Сцена

Мадона посвојува уште две деца од Малави

Американската поп-ѕвезда Мадона поднесе барање во Малави за посвојување на уште две деца, соопшти портпаролот на судот.

– Судот разгледува дали Мадона може да ги посвои тие две деца, изјави тој.

Мадона лично го поднела барањето за посвојување во главниот град на Малави.

Пејачката во 2008 година во таа земја посвои едно момче, а подоцна и неговата родена сестра.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.