//
Следи нѐ
To Top

ЛЕТО 2017: Уплатете го вашето летно патување сега

Додека кај нас зимата е во полн ек, мошне е добро доколку уште отсега уплатиле за летување, бидејќи раниот букинг има многу предности.

Следуваат неколку предности кои ви ги нуди раниот букинг:

реклама

– Цените на лените аранжмани сега се значително пониско, отколку на почетокот на сезоната.

– Речиси сите агенции одобруваат плаќање на рати и до датумот на тргнувањето можетев се да платите.

– Со парите што ги издвојувате за ратата, можете на време да почнете да штедите и за останатите трошоци.

– Доколу одберете аранжман пред сезоната или по неа во септември на пример, можете да летувате за „малку пари“, бидејќи тие аранжмани се претежно евтини.

Раниот букинг има и свои мани, а најголемата е тоа што може да ви искрсне нешто и да ве оневозможи да отпатувате во терминот, за кој сте уплатиле. Затоа задолжително прашајте во туристичката агенција во која сте уплатиле, какви се условите за откажување на патувањето или евентуално за негово поместување.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 28, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 28, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 28, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: