Поврзи се со нас

Популарно.мк

ЛЕТО 2017: Уплатете го вашето летно патување сега

Занимливости

ЛЕТО 2017: Уплатете го вашето летно патување сега

Додека кај нас зимата е во полн ек, мошне е добро доколку уште отсега уплатиле за летување, бидејќи раниот букинг има многу предности.

Следуваат неколку предности кои ви ги нуди раниот букинг:

– Цените на лените аранжмани сега се значително пониско, отколку на почетокот на сезоната.

– Речиси сите агенции одобруваат плаќање на рати и до датумот на тргнувањето можетев се да платите.

– Со парите што ги издвојувате за ратата, можете на време да почнете да штедите и за останатите трошоци.

– Доколу одберете аранжман пред сезоната или по неа во септември на пример, можете да летувате за „малку пари“, бидејќи тие аранжмани се претежно евтини.

Раниот букинг има и свои мани, а најголемата е тоа што може да ви искрсне нешто и да ве оневозможи да отпатувате во терминот, за кој сте уплатиле. Затоа задолжително прашајте во туристичката агенција во која сте уплатиле, какви се условите за откажување на патувањето или евентуално за негово поместување.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.