Поврзи се со нас

Популарно.мк

Пијан маж се заканил дека ќе истрела ракети во Владата

Вести

Пијан маж се заканил дека ќе истрела ракети во Владата

Маж во видно алкохолизирана состојба и без да се претстави вчера во 17:40 од мобилен телефон се јавил на телефонскиот број 192 и рекол дека „за 16 минути две ракети ќе бидат испалени кон зградата на Владата на Република Македонија за да ја уништат“, соопшти Министерството за внатрешни работи. 

МВР, како што се наведува во соопштението, веднаш постапила и ги презела сите оперативно тактички мерки и го пронашла мажот.

Тој бил однесен во полициска станица каде објаснил дека неговото јавување било мотивирано затоа што, како што рекол, „сакал да привлече внимание затоа што не бил задоволен од функционирањето на системот во државата“. Во текот на вчерашниот ден, тој бил приведен во полициска станица за друго дело, за кое, според негово тврдење не бил виновен.

Се преземаат соодветни дејствија за расчистување на случајот, а известен е и јавен обвинител, соопшти МВР.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.