Поврзи се со нас

Популарно.мк

Французинка е новата мис Универзум

Сцена

Французинка е новата мис Универзум

Дваесет и тригодишната студентка по стоматологија од Франција, Ирис Митнаер победи на годинешниот натпревар во убавина Мис Универзум, којшто се одржа на Филипините, јави БТА.

Мис Франција, која доаѓа од градот Лил, победи во конкуренција на други 85 конкуретки во тричасовното шоу во главниот град Манила.

За нејзина прва придружничка е избрана мис Хаити, Ракел Пелисие,  а за втора – мис Колумбија, Андреа Товар.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.