fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хилари Клинтон пишува книга за поразот на изборите

Сцена

Хилари Клинтон пишува книга за поразот на изборите

Демократската кандидатка на изминатите американски претседателски избори Хилари Клинтон ќе напише книга за изборната кампања и поразот од републиканецот Доналд Трамп.

Поранешната државна секретарка, сенаторка и прва дама работи на збирка лични приказни во кои, меѓу другото, ќе пишува и за минатогодишната претседателска кампања во САД, соопшти издавачката куќа „Сајмон и Шустер“.

Книгата ќе биде објавена на есен и ќе биде инспирирана од нејзините најпознати цитати.

Хилари Клинтон ќе објави и ново илустрирано издание на бестселерот „It takes a Village“ за младите читатели.

Хилари Клинтон ќе ја продолжи соработка со агенцијата „Хари Вакер“, преку која ги реализираше платените говори, кои во текот на кампањата ги критикуваа нејзиниот ривал, Берни Сандерс и други.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.