//
Следи нѐ
To Top

Тајната на косата на Доналд Трамп е во лекот за простата

Американскиот лекар Харолд Борнстајн за весникот „Њујорк Тајмс“ изјави дека тајната на косата на новиот претседател на САД, Доналд Трамп, е во лекот за простата што тој го користи.

Трамп (70) подолго време го употребува лекот „Финастерид“, чија функција е да го спречува растењето и зголемувањето на простатата, но лекот како нусефект го има потикнувањето на растењето на косата.

реклама

Борнстајн тврди дека косата на претседателот Трамп е природна и негова и дека тоа се однесува и на нејзината боја.

Сето тоа е овозможено благодарејќи на малите дози од овој специјален антиген, што во основа треба да ја држи под контрола големината на простатата.

Борнстајн е долгогодишен личен лекар на Трамп. Тој и самиот го користи истиот лек, па за весникот вели дека затоа ја „има зачувано својата коса“.

Весникот пишува дека прашањето за коста на Трамп и за нејзината боја од поодамна е присутно во американската јавност, а одново се покрена откако овој њујоршки милијардер одлучи да стане политичар.

Американците од секогаш ги интересирало на кој начин и покрај својата возраст, Трамп ја има зачувано косата, забележува „Њујрк Тајмс“, потсетувајќи дека многумина во САД веруваат дека за таква боја на косата, каква што има новиот претседател, веројатно користи некоја боја.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 3, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 3, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 3, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: