//
Следи нѐ
To Top

Снимка од судар во Јужна Кореја стана хит на интернет (ВИДЕО)

На социјалните мрежи ширум светот се шири видео снимка од судар во Јужна Кореја, која предизвика чудење и изненаденост кај многумина.

Имено, на снимката е прикажен судар на возила во еден тунел во Јужна Кореја, но она што изненади многумина се случувањата по инцидентот.

реклама

Ако претпоставувате дека по сударот дошло до расправии и нервози на остантите возачи во колоната, што би било „логично“ за најголемиот број вакви случаи, знајте дека се лажете.

За разлика од поголемиот број луѓе, јужнокорејските возачи во случајов се оденсуваат сосема поинаку и на за нас неверојатен начин.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: