Поврзи се со нас

Популарно.мк

Снимка од судар во Јужна Кореја стана хит на интернет (ВИДЕО)

Видео

Снимка од судар во Јужна Кореја стана хит на интернет (ВИДЕО)

На социјалните мрежи ширум светот се шири видео снимка од судар во Јужна Кореја, која предизвика чудење и изненаденост кај многумина.

Имено, на снимката е прикажен судар на возила во еден тунел во Јужна Кореја, но она што изненади многумина се случувањата по инцидентот.

Ако претпоставувате дека по сударот дошло до расправии и нервози на остантите возачи во колоната, што би било „логично“ за најголемиот број вакви случаи, знајте дека се лажете.

За разлика од поголемиот број луѓе, јужнокорејските возачи во случајов се оденсуваат сосема поинаку и на за нас неверојатен начин.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.