fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бекам мета на медиумите по објавените електронски пораки

Сцена

Бекам мета на медиумите по објавените електронски пораки

Дејвид Бекам, поранешен капитен на англиската фудбалска репрезентација се најде на удар на медиумите по објавување на хакираните електронски пораки, во кои се доведува во прашање неговата добротворна работа.

За електронските пораки кои се објавени на сајтот Футбол ликс, потпаролката на Бекам рече дека се извадени од контекст и дека се изменети.

Потпаролката додаде дека приказната се заснова врз застарени материјали, кои намерно се претставени со цел да се направи погрешна слика за Бекам.

Меѓу објавените пораки е и неговата брза и вулгарна реакција кога дознал дека нема да ја добие титулата витез и размислувањето да не и донира пари на добротворната установа.

Многу таблоиди го пренесоа скандалот кој му се случи на поранешниот капитен, доведувајќи го во прашње неговиот имиџ, кој со години го создаваше. Весникот „Дејли мејл“ посвети четири страни за целото случување, но наведе дека во прашање е уцена со цел да се „оцрни“ херојот на фудбалот.

Многу лутина предизвика соработката на Бекам со програмата на УНИЦЕФ за добротворни цели за децата, каде се појавиле докази дека парите не ги давал доброволмно за добротворни цели и тоа дека наплатил лет кој не му бил потребен.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.