//
Следи нѐ
To Top

Евзони се уште затворен, магла на Ѓавато

Граничниот премин Евзони поради штрајк на грчките земјоделци се уште е затворен за сообраќај, а премините Дојран и Меџитлија на македонско-грчката граница се отворени.

Авто мото сојузот на Македонија утринава соопшти дека на патиштата низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози. Магла со видливост од  50 до 100 метри има на планинскиот превој Ѓавато.

реклама

Воздушниот сообраќај се одвива нормално и утринава на скопскиот аеродром „Александар Велики“ се реализирани сите планирани полетувања и слетувања.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: