Поврзи се со нас

Популарно.мк

Мажите и жените откриваат што сакаат за Свети Валентин

Љубов

Мажите и жените откриваат што сакаат за Свети Валентин

Денот на вљубените е за една недела. Доколку сакате по тој повод да го изненадите својот партнер, еве што велат анкетите за тоа што луѓето најмногу сакаат за Свети Валентин…

Седумдесет отсто од припадниците на посилниот пол сакаат само – секс. Од нив, 50 отсто претпочитаат да им подарите романтичен викенд вон градот, но ако тоа од некоја причина, сепак не е изводливо, останете цел ден в кревет. Тоа пак, како врвен приоритет за тој ден го навеле дури 32 отсто од испитаниците.

Нешто повеќе од половина анкетирани, односно 57 отсто ја споменале и масажата.

Од друга страна, 40 отсто од мажите сметаат дека најдобар начин да и се каже на саканата „те сакам“, е подарувајќи и цвеќе, но со тоа се согласуваат едвај четири проценти од жените.

Четириесет отсто од испитаничките би сакале опуштен спа третман, а 33 проценти претпочитаат накит.

Сето ова уште еднаш го докажува фактот дека мажите и жените имаат комплетно различни желби и погледи, но сепак сите се сложуваат околу едно – запросувањето на 14 февруари е клише.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Љубов

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.