//
Следи нѐ
To Top

Најскапата куќа во Соединетите Американски Држави

Во луксузниот кварт Бел Ер во Лос Анџелес, е изградена вила со четири ката, со плоштина од 3.530 метри квадратни, а вредна 250 милиони долари, што ја прави најскапото живеалиште во САД.

Проектот е на холивудскиот градежник и тајкун Брус Маковски, кој е и сопственик на тоа здание коешто има 12 спални соби (апартмани), 21 бања, пет барови, три кујни, кугларница, спа центар, кино сала со 40 седишта и базен со поглед на Лос Анџелес. Според кажувањата на сопственикот, ова можат да си го дозволат само 3.000 луѓе во светот.

реклама

– Кога некој има две, пет или 20 милијарди долари в банка… дали е подобро да ужива во секоја секунда од својот живот, оти ова не е проба, туку стварност, или сака само да ја гледа својата банкарска сметка?!, запраша хипотетички Маковски.

Прашан – каков е чувството да се биде во таа куќа, тој само рекол дека тоа е „осмото светско чудо”, во коешто „се чувствувате како да сте во Рајот”.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 8, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 8, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 8, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: