//
Следи нѐ
To Top

ПРИВАТНОСТА ЗАГАРАНТИРАНА: Хотел само со една соба

Во овој хотел во Прага дефинитивно нема да ви смета бучавата од другите соби, ниту пак ќе се судрите со другите гости во ходникот. Едноставно тоа теоретски е невозможно со оглед на тоа дека хотелот има само една соба.

Сите оние, кои сакаат апсолутна дискреција, од денеска на неа во целост можат да сметаат во хотелот Tower Park Praha, кој во мир и тишина нуди неверојатно панорамски поглед на градот.

реклама

„Градот со илјада кули“  ви е ставен како на послужавник од хотелската соба, сместена на 60 метри висина и на гостите им нуди поглед од птичја перспектива.

Но, како воопшто настанал хотел со една соба? При реконструкцијата на огромната телевизиска кула, некој се досетил дека не би било лошо кулата, освен за емитирање сигнали да послужи за уште нешто, па така некаде во средина направен е и луксузен апартман, кој на гостите им нуди неверојатно искуство.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 8, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 8, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 8, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: