//
Следи нѐ
To Top

Се развела од сопругот по 22 години брак оти гласал за Трамп

Гејл Мекормик која за себе вели дека е демократ била разочарана откако нејзиниот сопруг еден ден за време на ручекот и рекол дека ќе гласа за Доналд Трамп.

Таа пензионирана чуварка во затвор изјави дека неговата одлука била нешто преку што никако не можела да премине, и поради тоа веднаш поднела барање за развод на бракот.

реклама

– Се чувствувам измамено. Како целиот живот да ми поминал во лага. Неговата одлука отвори прашања со кои не сме се соочиле. Сфатив колку далеку сум отишла со прифаќањето работи кои не би ги одобрила кога сум била млада, вели таа.

Резултати од анкета на Ројтерс/Ипсос од 27 декември до 18 јануари покажуваат дек расправите на анкетирани со семејството во врска со политиката во тоа време се зголемиле од 33 на 39 отсто. Дури 16 отсто изјавиле дека поради изборите во САД престанале да зборуваат со член на семејството/фамилијата или со пријател.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 8, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 8, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 8, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: