Поврзи се со нас

Популарно.мк

Здравко Чолиќ веќе 40 години не разговара со Локица Стефановиќ поради „навреда“

Музика

Здравко Чолиќ веќе 40 години не разговара со Локица Стефановиќ поради „навреда“

Легендарниот екс-ЈУ пејач Здравко Чолиќ речиси 40 години не разговара со познатата српска кореографка Локица Стефановиќ, поради невидум бизарна работа.

Во 70-те години на минатиот век Локица и нејзината танчерска група често го придружуваа Чолиќ на неговите настапи и станаа препознатлив белег на некои од хитовите на популарниот пејач од тој период.

Меѓутоа, соработката меѓу нив е прекината откако во документарниот филм „Pjevam danju, pjevam noću“ од 1979 година, посветен на пајачот, Локица изјавила дека „Здравко не е талентиран за танцување“.

– По таа изјава нашето пријателство прекина. Морав тоа да го кажам затоа што режисерот го бараше тоа од мене. Жал ми е. Јас никогаш не зборувам лоши работи за луѓето. Само објаснив дека тој нема талент за танцување, но се вежбање постигнавме резултат. Научи да танцува. Би сакала да се смириме, изјави Локица при гостување во една телевизиска емисија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.