//
Следи нѐ
To Top

УШТЕ ЕДНА УБАВА ВЕСТ ВО ХОЛИВУД: Амал Клуни очекува близнаци

Сопругата на Џорџ Клуни, познатата британска правничка и активистка за човекови права со либанско потекло, Амал, е бремена и очекува близанци, обзнани еден нивни семеен пријател, кој сакал да остане анонимен.

– Таа е бремена и носи близанци, изјави тој без да открива други подробности околу полот на бебињата или пак за датумот на породувањето.

реклама

Триесет и деветогодишната правничка и 55-годишниот холивудски заводник се венчаа во Венеција во 2014 година.

Меѓу клиентите на Амал се и поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко и основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: