Поврзи се со нас

Популарно.мк

Почна големиот карневал во Венеција

Сцена

Почна големиот карневал во Венеција

Карневалот што синоќа почна во Венеција опфаќа бал под маски, парада на гондоли, избор на кралица на карневалот и други манифестации.

Карневалот ќе трае до 28 февруари, а градските власти подготвија 140 културни настани за деца и возрасни, вклучително концерти и изложби во 40 палати, цркви и музеи.

Карневало се одвива под засилени безбедносни мерки, а припадници на антитерористичките сили се распоредени на клучни и историски точки во центарот на градот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.