fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МАРТИН ГАРИКС ДОАЃА ВО СКОПЈЕ: Најавено второто експлозивно издание на „Скопје Колинг“! (ВИДЕО)

МК Сцена

МАРТИН ГАРИКС ДОАЃА ВО СКОПЈЕ: Најавено второто експлозивно издание на „Скопје Колинг“! (ВИДЕО)

Најжешката глобална ѕвезда во моментов, Martin Garrix, за прв пат како no.1 world dj доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот SKOPJE CALLING 2017.

После феноменалниот почеток на Skopje Calling, лани, со настапите на хитмејкерите David Guetta, Robin Schulz и Kungs, годинава Скопје ќе биде домaќин на човекот којшто не е само најголема диџеј ѕвезда во светот во моментов, туку е и ултимативен глобален суперстар на целата планета.

Настапот на Martin Garrix ќе се одржи во рамките на фестивалот Skopje Calling на 23 јуни, на ребрендираниот стадион „Филип Втори“ (Телеком Арена).

Иако има само 20 години, Мartin Garrix во моментов не само што е no.1 world dј и официјално, туку тој и со години наназад е неизоставен дел на сите големи фестивалски сцени во светот, како: Coachella, Ultra Music Festival, Tomorrowland и други, каде настапува единствено како хедлајнер. Светската слава ја стекнува на 17 годишна возраст, со мега-платинестиот хит „Animals“, а во моментов е актуелен со хитовите „In the name of love“ со Bebe Rexha и „Scared to be lonely“ во соработка со популарната Dua Lipa, кои буквално ги покорија сите европски и светски топ листи.

Пред диџеј сетот на Garrix, на фестивалот Skopje Calling 2017 ќе настапат и повеќе имиња, меѓу кои и уште еден светски артист, како и диџеи од регионот кои ќе ја отворат вечерта.

Сите детали околу цените на влезниците за настапот на Martin Garrix во Македонија и претстојниот Skopje Calling 2017, ќе бидат објавени во понеделник на 20-ти февруари, во 21 часот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.