//
Следи нѐ
To Top

Нормализиран сообраќајот на мостот „Близнак“

Нормализиран е сообраќајот на мостот „Близнак“ во населбата Аеродром, кој денеска беше затворен во двата правци поради пукната гасоводна цевка.

Владимир Ѓуровски од АД „ГАМА“ изјави дека е пукната гасоводна цевка при изведување градежни активности и оти осум потрошувачи се останати без напојување со гас.

реклама

Екипите на „ГАМА“ работат на терен и се очекува што поскоро да се санира дефектот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: