Поврзи се со нас

Популарно.мк

Нормализиран сообраќајот на мостот „Близнак“

Вести

Нормализиран сообраќајот на мостот „Близнак“

Нормализиран е сообраќајот на мостот „Близнак“ во населбата Аеродром, кој денеска беше затворен во двата правци поради пукната гасоводна цевка.

Владимир Ѓуровски од АД „ГАМА“ изјави дека е пукната гасоводна цевка при изведување градежни активности и оти осум потрошувачи се останати без напојување со гас.

Екипите на „ГАМА“ работат на терен и се очекува што поскоро да се санира дефектот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.