Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шоуто „Ѓурологија“ доаѓа во Скопје

МК Сцена

Шоуто „Ѓурологија“ доаѓа во Скопје

Авалон Продукција го најави вториот проект од областа на entertaiment-от- авторскиот хит „Ѓурологија“ на легендарниот босански актер Бранко Ѓуриќ – Ѓуро, која во моментов е најгледана претстава на подрачјето на поранешна Југославија!

Популарниот и наградуван сараевски актер, режисер, хуморист, „надреалиста“- со еден збор, човекот институција Бранко Ѓуриќ- Ѓуро, доаѓа во Скопје да ја разбие целата монотонија, и тоа со две ексклузивни шоуа, на 05 и 06 јуни во, за оваа пригода, навистина феноменалниот простор на Македонската Опера и Балет.

Се работи за навистина ексклузивни шоуа со мал капацитет, доколку се земе во предвид дека Ѓуро во последниве неколку години, буквално полни и спортски арени како на Балканот, така и во Америка и Канада.

Со босански шарм и долгогодишно актерско искуство, кое посебно се истакна во култниот проект „Топ листа надреалиста“, публиката дефинитивно ќе ужива во претставата „Ѓурологија“.

Бранко Ѓуриќ- Ѓуро секогаш е актуелен и забавен, па по 25-годишна кариера се чини дека дури и не мора да направи нешто ново- тука се: „Топ листа надреалиста“, легендарните стари филмови, хитовите на „Бомбај штампа“… Иако самиот вели дека квалитетот на хуморот не е променет, туку луѓето денес поретко се смеат, со својот нов хит „Ѓурологија“ тој го покори регионот со смеењето како значајна терапија против суровото секојдневие.

Продажбата на влезниците за „Ѓурологија“ ќе почне од среда (15.02) точно во 09 часот, а влезниците ќе чинат 800 денари. Билетите ќе можат да се набават преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, Југотон, како и онлајн.

Исто така, сакаме да ве информираме дека ќе има и ВИП влезници по цена од 1000 денари, кои нема да бидат пуштени во продажба, туку ќе можат да се набават единствено преку резервација на телефонскиот број 077/945505 (секој ден од 10 до 16 часот, освен сабота и недела).

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.