Поврзи се со нас

Популарно.мк

Пако Осуна- музички електро спектакл што не се пропушта!

МК Сцена

Пако Осуна- музички електро спектакл што не се пропушта!

Скопје повторно живее во духот на електронската музика и сцена.

За првпат во Скопје, со свој диџеј сет ќе го чуеме Пако Осуна- шпанскиот суперстар диџеј кој ќе настапи на 25-ти фебруари во Вип Арена „Борис Трајковски“. Забавата ќе биде по сите светски стандарди – со ласер шоу, најквалитетен саунд систем, лед екрани, танчерки, а како загревање пред Пако ќе настапи Дј Никифор.

Сите љубители на електро, техно, денс и хаус музиката карти за настанот може да набават во „Пола Југотон“ или пак на kupikartizase.com по цена од 500 денари.

Забавата започнува во 22:30

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.