//
Следи нѐ
To Top

Пако Осуна- музички електро спектакл што не се пропушта!

Скопје повторно живее во духот на електронската музика и сцена.

За првпат во Скопје, со свој диџеј сет ќе го чуеме Пако Осуна- шпанскиот суперстар диџеј кој ќе настапи на 25-ти фебруари во Вип Арена „Борис Трајковски“. Забавата ќе биде по сите светски стандарди – со ласер шоу, најквалитетен саунд систем, лед екрани, танчерки, а како загревање пред Пако ќе настапи Дј Никифор.

реклама

Сите љубители на електро, техно, денс и хаус музиката карти за настанот може да набават во „Пола Југотон“ или пак на kupikartizase.com по цена од 500 денари.

Забавата започнува во 22:30

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: