//
Следи нѐ
To Top

Три грчки плажи во светските топ листи за 2017

Три грчки плажи се наоѓаат на топ листите на најубавите плажи во светот за оваа година, oбјави грчки „Етнос”.  

Две се на островот Крит, а тоа се плажите „Елафониси“ и „Балос“. Трета е плажата „Клефтико“ на Милос, вулкански остров од архипелагот Киклади.

реклама

Плажата „Елафониси“ се наоѓа на 9-то место на топ 25 листата на интернет страницата „Трип Едвајзер“.

Три грчки плажи во светските топ листи за 2017

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: