//
Следи нѐ
To Top

Три грчки плажи во светските топ листи за 2017

Три грчки плажи се наоѓаат на топ листите на најубавите плажи во светот за оваа година, oбјави грчки „Етнос”.  

Две се на островот Крит, а тоа се плажите „Елафониси“ и „Балос“. Трета е плажата „Клефтико“ на Милос, вулкански остров од архипелагот Киклади.

реклама

Плажата „Елафониси“ се наоѓа на 9-то место на топ 25 листата на интернет страницата „Трип Едвајзер“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 23, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 23, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 23, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: